top of page

Навчаємось дистанційно!

Шановні батьки, бабусі та дідусі! На період карантину Ви залишились з дітьми вдома і доводиться постійно вигадувати, чим зайняти дітей, аби мати кілька спокійних годин. І стає питання

 

ЩО РОБИТИ? ЧИМ ЗАЙНЯТИ ДИТИНУ?

Да й ще таким, щоб вона в грі набувала нових знань! Педагоги дошкільного закладу зробили добірку веб-сторінок з розвиваючими та пізнавальними матеріалами. Виконуйте завдання, грайте, навчайтесь разом! Ми будемо оновлювати матеріали, добирати нові та цікаві  матеріали для того щоб діти не нудьгували! 

Сайти для дітей:

 

Пізнавальні мультфільми:

 


50 обов'язкових завдань для дошкільника на карантин

https://doshkillyamelitopo.wixsite.com/kindergartener/mobilnim-batkam

 

 

Гра «Збільшення - зменшення»

   Ось вам чарівна паличка, вона може збільшувати або зменшувати все, що ви захочете. Що б ви хотіли збільшити, а що зменшити? (батьки приводять свої відповіді) А ось як відповідали ваші діти: - Хотів би зменшити зиму, а збільшити літо. - Хотіла б збільшити вихідні. – Хочу  збільшити краплі дощу до розмірів кавуна. Ускладнимо цю гру додатковими питаннями: Що б ви хотіли збільшити, а що зменшити? Навіщо ви хочете збільшувати або зменшувати? (Батьки надають свої відповіді) А ось як відповідали ваші діти: - Хочу збільшити цукерку до розміру холодильника, щоб можна було відрізати шматки ножем. - Нехай руки на час стануть такими довгими, що можна буде дістати з гілки яблуко, або привітатися через кватирку, або дістати з даху м'ячик. - Якщо дерева в лісі зменшаться до розмірів трави, а трава до розмірів сірника, тоді легко буде шукати гриби. - Якщо дитині важко дається самостійне фантазування, запропонуйте пофантазувати спільно, задайте йому допоміжні питання.

Гра «Оживи предмет»

   Ця гра припускає додання об'єктам неживої природи здатностей і якостей живих істот, а саме: здатності рухатися, думати, почувати, дихати, рости, радіти, розмножуватися, жартувати, посміхатися. - У яку живу істоту ви б перетворили повітряну кульку? - Про що думає ваше взуття? (Батьки надають свої відповіді) А ось як відповідали ваші діти (відповіді дітей).

Гра «Зміни характер персонажа»

   Придумайте казку з таким неймовірним сюжетом: Лисиця стала самою простуватою в лісі, і її всі звірі обманюють. (Батьки надають свої відповіді) .Як грати в цю гру дома? Прочитайте дитині казку, краще починати з казок про тварин. Виберіть із дитиною одного персонажа з казки, у якого ви зміните характер. Зверніть увагу дитини на те, що зміна характеру одного персонажа змінить звичні відносини між героями казки.

Гра «Зоопарк»

   Учасники гри одержують по картинці, не показуючи їх один одному. Кожний повинен описати свою  тварину, не називаючи його, за таким планом: Зовнішній вигляд. Де живе? Чим харчується?

Гра «Різними очами»

   Опишіть акваріум з погляду його власника, а потім, з погляду рибки, яка  там плаває, з погляду хозяйського кота.

Гра «Опиши ситуацію»

   Учасникам гри видаються однакові сюжетні картинки. Їм пропонується описати ситуацію з погляду різних її учасників, інтереси яких можуть бути й протилежними. Наприклад: з погляду лиси й зайця, ведмедя й бджіл.

 

 Гра «Підбери метафору»

 

   Метафора - це перенесення властивостей одного предмета (явища) на іншій на підставі ознаки, загальної для обох предметів. Наприклад, "говір хвиль", "холодний погляд". Поясніть, які властивості в наведених метафорах і кому пренесені. М'який характер. Щоки горять. Потонув у двійках. Тримати в їжакових рукавицях. Позеленів від злості. Докучливий як муха. Працьовитий як бджола.

Гра «Веселі рими»

    Підберіть до слів рими. Свічка - … грубка; труби - … губи; ракетка - … піпетка; чоботи - піроги і т.д. У народі говорять: " Без уяви немає міркування". Альберт Ейнштейн вважав уміння уявляти вище багатознання, тому що вважав, що без уяви не можна зробити відкриття. Добре розвинена, смілива, керована уява - це безцінна властивість оригінального нестандартного мислення. Діти підсвідомо вчаться думати - у грі. Цим треба скористатися й будувати уяву й фантазію із самого раннього дитинства. Нехай діти "винаходять свої велосипеди". Хто не винаходив велосипедів у дитинстві, той взагалі нічого не зможе винайти. Фантазувати повинно бути цікаво. Помніть, що гра завжди незмірно продуктивніше, якщо ми з її допомогою ставимо дитину в приємні ситуації, які дозволяють робити героїчні вчинки й, слухаючи казку, бачити своє майбутнє повноцінним і багатообіцяючим. Тоді, одержуючи задоволення від гри, дитина швидше опанує вмінням фантазувати, а потім умінням уявляти, а потім і раціонально мислити.

bottom of page